Chovatelská stanice německých ovčáků „z Hané“

CHS z Hané
Chris z Větrného vrchu, Flora z Hané, Freya z Hané, Ankara z Granátové zahradyPlánujeme štěňátka NO po pracovních rodičích

vrh „R“ z Hané

- rodokmen zde -

otec: Aggi Wind Wild
několikanásobný a úspěšný účastník stopařských závodů
zkoušky: BH, IPO 3, FH 2, IPO-FH, ZZO, ZM, ZVV 3
výstava: VD
bonitace: 5CVQ1/P
RTG DKK 0/0, DLK 0/0

matka: Kayra z Hané
zkoušky: ZVV 1
výstava: VD
bonitace: 5VQ1/P
RTG DKK 0/0, DLK 0/0

Štěňata budou připravena k odběru v dubnu 2018. V případě zájmu nás můžete kontaktovat na emailové adrese Fuksa.R@seznam.cz

Plánujeme štěňátka NO po pracovních rodičích

vrh „S“ z Hané

- rodokmen zde -

otec: Duel von Sramek
několikanásobný velmi úspěšný účastník mistrovství ČKNO
zkoušky: BH, IPO 3
výstava: VD
bonitace: 5CV1/P
RTG DKK 0/0, DLK 0/0

matka: Impra z Hané
zkoušky: BH, IPO 3, ZVV 2
výstava: VD
bonitace: 5VQ1/P
RTG DKK 0/0, DLK 0/0

Štěňata budou připravena k odběru v květnu 2018. V případě zájmu nás můžete kontaktovat na emailové adrese Fuksa.R@seznam.czChovatelská stanice „z Hané“ se zabývá chovem německých ovčáků. Název je zvolen díky poloze CHS, jež se nachází v oblasti úrodné Hané. Byla zaregistrovaná jako mezinárodně chráněná chovatelská stanice v roce 1994. Prvního vrhu jsme se však dočkali až v roce 2007.

Zakladatelkou stanice se stala Chita z Větrného vrchu - dcera Arga z Trávníčkova dvora, který je pro mě velice srdeční záležitostí, právě s ním jsem po dlouhé době zaznamenal mnoho úspěchů a potěšení při výcviku. Chita z Větrného vrchu se stala zasloužilou matkou, a to díky odchování šesti vrhů (v letech 2007–2012) vrh A, vrh B, vrh C, vrh D, vrh E, vrh H.

Pokračovatelkou chovu je její dcera Brandy z Hané (otec: Romko Favory Cross, matka: Chita z Větrného vrchu). Brandy z Hané je energická, temperamentní a zároveň velmi vyrovnaná fena s vynikajícím sociálním chováním. Je to kontaktní a hodně pracovitá fenka, vyžadující si pozornost a akci, velice pečlivá a vzorná matka štěňat. Jejími odchovanými vrhy (v letech 2012–2016) jsou vrh G, vrh I, vrh J, vrh K, vrh L, vrh M.

Další fena, která byla použita v chovu, je Ankara z Granátové zahrady. Její odchovy jsou směřovány za účelem zachování čistě české pracovní krve. Jejími vrhy (v letech 2012–2013) jsou vrh F a vrh Ch (otec štěňat: Chris z Větrného vrchu).

Další pokračovatelkou chovu je naše Glorie z Hané (otec: Bad z Karpatského dvora, matka: Brandy z Hané). Glorie z Hané je tmavě vlkošedá fena, velmi vyrovnaná, ochotná, akční s vydatnou chutí do práce, vášnivá aportérka a razantní obranářka, výborně dráždivá s vrozeným zákusem a vynikajícím pohybem v jakémkoliv prostředí. Jejími odchovanými vrhy (2017) jsou vrh O a vrh Q.

Další fenka v našem chovu je naše Impra z Hané (otec: Torr Opavia Hof, matka: Brandy z Hané). Impra z Hané je temperamentní, aktivní, zároveň velmi vyrovnaná s vynikajícím sociálním chováním, ochotná pro práci se psovodem, vášnivá aportérka a velmi pracovitá fenka. Její odchovaný vrh (2017) je vrh P

Další naše chovná mladá fenka je Kayra z Hané (otec: Kenn Jipo-Me, matka: Brandy z Hané). Kayra z Hané je tmavě vlkošedá fena, temperamentní, plná energie, naprosto vyrovnaná s vynikajícím sociálním chováním, výborná stopařka, po výcviku a jiných aktivitách umí odpočívat a sbírat síly na další výkony. Její odchovaný vrh (2017) je vrh N.

Všechny feny používané v chovu jsou jak po zdravotní stránce (všechny mají RTG dysplazie kloubů negativní), tak po povahové stránce, velice kvalitní. Krycí psy a otce štěňátek vybíráme pečlivě tak, aby splňovali požadavky (které jsou kladeny i na naše chovné feny) vysoce kvalitních povahových vlastností s chutí do práce a s vynikajícím sociálním chováním, a samozřejmostí je podmínka výborného zdravotního stavu.

Chovatelská stanice „z Hané“ je malá stanice. Především se zabýváme výcvikem psů a chov je jen takovou třešničkou na dortu. Štěňátka chováme pro potěšení, tudíž se velmi věnujeme výchově a socializaci štěňat. Našim cílem je chov zdravých a zároveň povahově vyrovnaných jedinců, vhodných jednak pro sportovní i služební kynologii, na ostrahu a nebo jako rodinný společník i spolehlivý ochránce vašeho majetku i rodiny.

Mé poděkování patří především mojí manželce Renatě a dceři Romaně, právě jim vděčím za veškerou starost a péči o štěňátka CHS „z Hané“. Pro zájemce o štěňata z naší chovatelské stanice nabízíme chovatelský servis.

V časopise Pes přítel člověka (12/2014) byly věnovány tři stránky článku Každý pes je jedinečný! (rozhovor s chovatelem německých ovčáků Radkem Fuksou).

pes pritel cloveka pes pritel cloveka pes pritel cloveka pes pritel cloveka

Informace pro majitele štěňat:

Podmínky chovnosti německého ovčáka, více na stránkách ČKNO (Český klub německých ovčáků - www.ceskyklub-no.cz)

Zápisní řád ČMKU (Českomoravská kynologická unie - www.cmku.cz)

Chovatelský řád FCI (Fédération Cynologique Internationale - www.fci.be)

Zprávy ze SVS ČR (Státní veterinární správa ČR - www.svscr.cz)


„Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata.“ (Gene Hill)

„Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný.“ (Roger Caras)